Kwalifikacje

Zajmuję się badaniem pisma ręcznego na co dzień nie tylko z zamiłowania, ale i w związku z tym, że jest to moja praca, profil od lat prowadzonej działalności. Zawodowo, w pełnym wymiarze godzinowym i kompleksowo w zakresie pismoznawczym sporządzam opinie grafologiczne w ramach stałej współpracy z organami wymiaru sprawiedliwości i ścigania, a także osobami prawnymi i fizycznymi. Jestem biegłym sądowym grafologiem od 2013 roku, sporządziłam już setki opinii dla sądów, Policji, prokuratur, urzędów miast. Posiadam certyfikaty i dyplomy poświadczające moją wiedzę i uprawniające do wykonywania tej pracy.

Stale podnoszę kwalifikacje, dzięki czemu jestem na bieżąco z międzynarodowymi standardami badania pisma ręcznego wielokrotnie będąc prekursorem technik pismoznawczych w naszym kraju. Uczęszczam w kongresach (3 KNS), sympozjach i konferencjach tematycznych: V Międzynarodowa Konferencja Naukowa WSB.

W ramach codziennej pracy nad badaniem pisma ręcznego opracowuję doktorat z danej dziedziny (Kryminalistyczne badanie pisma ręcznego). Fundamenty wykształcenia prawniczego czynią moje ekspertyzy zgodne z przepisami prawa.

W związku z pełną, w zakresie badania pisma ręcznego specjalizacją, tj. badanie pisma ręcznego, grafologia, psychografologia, badanie pisma patologicznego, aż 40 Sądów Okręgowych wpisało mnie na listę biegłych. Niezależnie od tego w każdym z regionów wielokrotnie jestem powoływana jako biegły ad hoc w sprawach o zaawansowanym stopniu skomplikowania badań pisma ręcznego.

W ramach rozpowszechniania wiedzy dotyczącej badania pisma ręcznego i świadomości o możliwościach opinii grafologicznych, a także usystematyzowania standardów ekspertyz w danej dziedzinie założyłam Naczelną Radę Pismoznawczą. Jestem także członkiem Polskiego Stowarzyszenia Grafologów.

Ponadto jestem autorem licznych programów szkoleń z zakresu badania pisma ręcznego, a w ramach prowadzonej działalności w drodze do uzyskania możliwości certyfikowania świadectw z prowadzonych kursów grafologicznych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Prowadzę szkolenia indywidualne, jak również wykłady na uczelniach wyższych – badania pisma z zakresu atrybucji autorstwa (PAN) oraz wolnych interdyscyplinarnych wykładów dla studentów UW.

Jako biegły z zakresu badania pisma ręcznego i dokumentów figuruję na listach Sądu Okręgowego w okręgu: 

BiałystokBielsko – BiałaBydgoszcz, Elbląg, Gliwice, Jelenia Góra, Kalisz, Katowice, Kielce, Koszalin, KrakówKrosnoLegnica, Lublin, Łomża, Nowy Sącz, Olsztyn, Ostrołęka, Piotrków Trybunalski, Płock, Przemyśl, RadomRzeszów, Siedlce, Sieradz, Słupsk, Świdnica, TarnobrzegToruń, Warszawa do 31.12.2017, Warszawa 02.01.2018-31.12.2023, Warszawa – Praga, Zielona Góra.